کوک هنگ درام در 5 دقیقه! راهنمای گام به گام

کوک هنگ درام

این مقاله رو به اشتراک بزار

کوک هنگ درام به دلیل پیچیدگی ساختار و تنظیمات دقیقی که دارد، ممکن است برای مبتدیان پر چالش‌ باشد. برای شروع، نت اصلی باید A4 با فرکانس ۴۴۰ هرتز باشد. هنگامی که شما ضربه می‌زنید، متوجه می‌شوید که سه صدای نت A4، اکتاو A5 و نت پنجم E5 با فرکانس ۱۳۲۰ هرتز ترکیب شده است.

روش صحیح کوک کردن هنگ درام  ابتدا نیازمند آشنایی با صداهای آن است. صداها باید همگی از یک جنس باشند، اما از نت اول تا آخر زیرتر باشند. نت‌های بزرگتر باید صدای بم و نت‌های کوچک‌تر باید صدای زیر داشته باشند. در هنگام کوک کردن، توجه به این نکات ضروری است: صدای هر نت باید از نظر کشش و شفافیت با دیگر نت‌ها همخوانی داشته باشد، و هیچ نتی در قسمت شانه و حاشیه نباشد.

یکی از نکات مهم در هنگام کوک کردن، جلوگیری از ارتعاش‌های غیرمطلوب است. زمانی که به یک نت ضربه می‌زنید، باید اطمینان حاصل کنید که نت‌های کناری به ارتعاش در نمی‌آیند. همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلف برای کوک کردن هنگ درام استفاده کنید. این ابزارها می‌توانند به شما در انجام کارهای دقیق و دقیق‌تر کمک کنند. در این مقاله ما به بررسی روش‌های کوک کردن هنگ درام می‌پردازیم.

 

ایران پرکاشن طیف گسترده‌ای از سازهای کوبه ای ایرانی و ملل را با کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کند.

مسئول فروش: 09106805418
پشتیبان فنی: 09331054352

ایران پرکاشن، نغمه‌ای از کیفیت و اصالت را به گوش جان شما می‌نوازد.

تیونینگ یا کوک هنگ درام

هنگ درام، از منظر ساخت و تیونینگ، بسیار پیچیده‌تر از سایر سازها است. زمانی که بر روی یک فلز یا جنس فلزی ضربه می‌زنید، صدای ساده‌ای به گوش می‌رسد. اما وقتی به هنگ درام ضربه می‌زنید، با یک صدای شگفت‌انگیز روبرو می‌شوید. این صدا به عنوان تیمبر به شما معرفی می‌شود. هنگ درام صداها و آواهایی از سه نوع را به طور همزمان ایجاد می‌کند. هر نت، ترکیبی از سه نت است که با ضربه به ساز، صدایی منحصر به فرد تولید می‌شود. نت اصلی، نت اکتاو و پنجمین اکتاو هستند که آوای یک نت را شکل می‌دهند. این نت‌ها به صورت بیضوی قرار گرفته‌اند؛ به طوری که نت اصلی روی دیمپل، نت اکتاو بر روی قطر اصلی و نت پنجمین اکتاو بر روی قطر فرعی تنظیم می‌شوند. این بدان معناست که صدایی که ایجاد می‌شود، ناشی از لرزش و ارتعاشات در دو محور اصلی بیضوی است.

به دنبال قیمت هنگ درام هستید؟ قیمت‌های ما را ببینید!

 

تیونینگ یا کوک هنگ درام
تیونینگ یا کوک هنگ درام

برنامه کوک هنگ درام

برای اطمینان از وضعیت تیون یا کوک هنگ درام، ابتدا باید فرکانس آن را مشخص کنید. استاندارد تمامی سازها، استفاده از فرکانس ۴۴۰ هرتز است، اما برخی سازندگان ممکن است فرکانس را به ۴۳۲ هرتز تغییر دهند. تفاوت این دو فرکانس بسیار مهم است؛ زیرا ۴۴۰ هرتز مناسب برای همنوازی با سایر سازها است، در حالی که ۴۳۲ هرتز تنها برای تک نوازی مناسب است.
برای تشخیص فرکانس و تیون هنگ درام، اگر صدای آن دارای اکو باشد مانند اجرای در یک اتاق خالی، احتمالا فرکانس آن ۴۳۲ هرتز است. در این صورت، نت A4 به عنوان نت پایه برای تیون استفاده می‌شود.
برای تنظیم هنگ درام از نرم‌افزارهای مختلف استفاده کنید. نمونه‌هایی از این نرم‌افزارها عبارتند از Linotune، A tuner lite، و Soundcorset که به عنوان اپلیکیشن‌های موبایل در دسترس هستند. شما این نرم‌ افزارها را نصب کنید و گوشی خود را در جای مناسب و بی ‌صدا قرار دهید تا نت‌ ها را بررسی کند. در صورتی که نتوانید به صورت دستی کوک کنید، بهتر است از این نرم‌ افزارها استفاده کنید، زیرا دقت بالایی دارند و در انواع سیستم‌عامل‌ ها قابل نصب هستند.
آقای میلاد عباسی مدرس ساز هنگ درام تجربه فراوانی در این زمینه دارد. برای آموزش و راهنمایی در مسیر حرفه‌ای شدن در نواختن و آموزش هنگ درام از تجارب آقای عباسی استفاده کنید. اگر به یادگیری و پیشرفت در نواختن هنگ درام علاقه ‌مند هستید، مشاوره با آقای عباسی یک گام مهم در این مسیر مهم است.

همین حالا برای خرید هنگ درام چوپی پن باکیفیت و خوش صدا کلیک کنید!

چگونه هنگ‌درام را کوک و تیون کنیم

مرحله اول برای کوک کردن هنگ ‌درام و شناخت تیونینگ آن، آشنایی با صدای هنگ‌ درام است. نت‌ها باید از یک جنس باشند، اما از نت اول به آخر زیرتر می‌شوند. صداهای بم تا زیر به طور متفاوتی هستند. اگر صدای هر نت شفافیت و کششی مشابه نت‌های دیگر نداشته باشد، این نشان‌دهنده کوک نبودن ساز است. از دیگر نشانه‌های کوک نبودن ساز، این است که صدای نت در قسمت کناری یا حاشیه ساز ادا شود. ساز تیون و دقیق، هیچگونه صدایی در نت‌هایش ندارد.
شما می‌توانید انگشت خود را بر روی محور بزرگترین فیلد هر نت قرار داده و یک بار ضربه بزنید، سپس دوباره انگشت خود را بر روی محور کوچک‌تر قرار دهید. اگر با قرار دادن انگشت در هر یک از قطرها صدای نت را شنیدید، این نشان می‌دهد که تیونینگ نوت شما به هم خورده است. هم تنیدگی نت‌ها نیز از نشانه‌های کوک نبودن است. به این معنا که با زدن به یک نت، ارتعاش نت‌های کناری نیز قابل تشخیص است. این عمل بیشتر در سایزهای جنس استیل مشاهده می‌شود.

اموزش کوک کردن هنگ درام

اگر به صدای هنگ ‌درام علاقه‌مندید و می‌خواهید بدانید چگونه آن را کوک کنید، پیشنهاد می‌کنم که به آموختن آن بپردازید و از صحبتها و آموزه های آقای عباسی بهره مند شوید. هنگ‌درام انواع مختلفی دارد که با توجه به جنس و تعداد نت‌هایشان متفاوت هستند. یادگیری این ساز مثل سایر سازها، نیازمند تسلط به نت‌ها و الگوهای خاص آن است که ابتدا به صورت تئوری و سپس با تمرین و تکرار زیاد روی آنها آشنا می‌شوید. یادگیری تکنیک‌های حرکت دست‌ها و انگشت‌ها و ایجاد یک الگوی صحیح می‌تواند به شما در نواختن بهتر هنگ‌ درام کمک کند.
مجموعه‌ها و آموزشگاه‌های زیادی کلاس‌های هنگ‌درام را برگزار می‌کنند. به این کلاس‌ها برای شروع یادگیری مراجعه کنید. ایران پرکاشن به شما کمک می‌کند تا بتوانید کلاس‌های خود را به بهترین نحو پشت سر بگذارید و به مرحله مورد نیاز در نواختن هنگ‌درام برسید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، با آقای میلاد عباسی در مجموعه ایران پرکاشن تماس بگیرید. مجموعه ما به شما در مسیر یادگیری و شناخت هنگ‌درام کمک زیادی می کند.

اهمیت ساختار هنگدرام در تیون آن

ساختار و تیونینگ هنگ‌درام بسیار پیچیده است، اما علیرغم این مشکلات، صدای آن بسیار دلنشین و گوش نواز است. وقتی شما روی یک قابلمه یا سطح فلزی ضربه می‌زنید، فقط یک صدای ساده خواهید شنید. اما هنگ‌درام باعث تولید یک صدای زیبا و گوش‌نواز می‌شود. پس سؤال این است که چرا این اتفاق رخ می‌دهد؟
وقتی شما به هنگ‌درام ضربه می‌زنید، با یک ضربه شاهد نواخته شدن سه نت به طور همزمان هستید. در واقع، هر صدا از هنگ‌درام ترکیبی از سه نت است که با یک ضربه تولید می‌شود. این سه نت شامل نت اصلی، نت اکتاو و پنجمین اکتاو است که با هم ترکیب شده و آوای یک نت را تشکیل می‌دهند. به این ترتیب، هر ضربه به هنگ‌ درام منجر به تولید صدایی با ابعاد و غنایی بیشتر می‌شود، که از لحاظ شنیداری بسیار دلپذیر است.

اهمیت ساختار هنگدرام در تیون آن
اهمیت ساختار هنگدرام در تیون آن

مشاوره رایگان یادگیری هنگ درام

آقای میلاد عباسی مدرس حرفه‌ای هنگ درام در ایران پرکاشن است و شما می‌توانید از تجربه و دانش ایشان در یادگیری این ساز بهره‌مند شوید. برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09106805418 تماس بگیرید.

ایران پرکاشن طیف گسترده‌ای از سازهای پرکاشن ایرانی و ملل را با کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کند. تنوع محصولات ما شامل دف، بندیر، کاخن، هنگ درام  می‌شود.

مسئول فروش: 09106805418
پشتیبان فنی: 09331054352

ایران پرکاشن، نغمه‌ای از کیفیت و اصالت را به گوش جان شما می‌نوازد.

مزایای خرید از ایران پرکاشن:

  • کیفیت بالا: استفاده از بهترین مواد اولیه و تکنولوژی‌های نوین در ساخت سازها
  • قیمت مناسب: حذف واسطه‌ها و ارائه محصولات با حداقل سود
  • تنوع محصولات: طیف گسترده‌ای از سازهای پرکاشن برای نیازهای مختلف
  • گارانتی و خدمات پس از فروش: خیالی آسوده با گارانتی یک ساله و پشتیبانی فنی

ما در ایران پرکاشن به دنبال ارتقای سطح موسیقی و نوازندگی در ایران هستیم و با ارائه محصولات باکیفیت و خدمات مناسب، به هنرمندان عزیز در این مسیر کمک می‌کنیم.همین امروز به جمع مشتریان ایران پرکاشن بپیوندید و از نغمه‌های اصیل و دلنشین سازهای ما لذت ببرید.

سخن پایانی
هنگ درام یک ساز جذاب و دلنشین است و با صدای زیبایش آرامش و شادی را به زندگی شما می آورد و از همه جالبتر این که یادگیری کوک هنگ درام یک تجربه شگفت‌ انگیز است. این ساز، با ویژگی‌های صوتی منحصر به فرد خود، به شما امکان می‌دهد تا عمیق‌تر در دنیای موسیقی غرق شوید و همچنین احساسات و افکار خود را از طریق صداهای آرام و زیبا ابراز کنید. به یاد داشته باشید که یادگیری کوک هنگ درام نیازمند صبر، تمرکز و تمرین مداوم است. هر لحظه‌ای که صرف تمرین و نواختن این ساز می‌شود، ارزشمند است. ایران پرکاشن به شما توصیه می‌کند که به اراده خود اعتماد کنید و با انگیزه و اشتیاق، به یادگیری و نواختن هنگ درام ادامه دهید.

منبع tune-the-drum

مقالات مرتبط