دف های فوق سبک ایران پرکاشن

دف سبک

این مقاله رو به اشتراک بزار

دف سبک

یکی از سازهای کوبه ای ایرانی دف است. تنوع زیاد مدل های سازهای کوبه ای اهمیت موسیقی را در فرهنگ ایرانی نشان می دهد. اگر به تاریخ نگاه کنیم، سازهای کوبه ای پیشینه تاریخی و ریشه در فرهنگ اصیل ایرانی دارند، طبق شواهد تاریخی، در تمدن های اولیه بشری از این گونه سازها استفاده می شده است.

به عبارت دیگر این ابزارها جزو اولین ابزارهای ساخته شده توسط انسان بوده اند. ساز دف شباهت زیادی به ساز دایره دارد اما از دایره بزرگتر است و صدای کمتری دارد. اگر شما هم به موسیقی سنتی ایرانی علاقه دارید و به فکر تهیه یکی از سازهای ایرانی و شروع یادگیری هستید، ساز دف گزینه مناسبی است.

البته این بستگی به سلیقه شما دارد. اگر شما هم از علاقه مندان به دف ساز هستید و می خواهید یک ساز دف خوب و خوش صدا بخرید، با ما همراه باشید، در زیر نکات مهمی که باید برتی خرید دف به آن پرداخت کنید، توضیح داده ایم. در هنگام خرید دف حتما باید دقت کنید تا از سازی که میخرید کاملا راضی باشید.

نکات مهم و کاربردی که در هنگام خرید ابزار دف باید در نظر گرفته شود:

مهر روی ساز: قبل از خرید ساز نگاه کنید، حتما باید مهر داشته باشد، مهر شامل مشخصات و قیمت سازنده می باشد. البته مهر به تنهایی کافی نیست، ساز خوب باید صدای خوبی هم داشته باشد.

به کمه ساز توجه کنید: همانطور که قبلاً توضیح داده شد، ساز دف شامل دو نوع یک کمه و دو کمه است. یک کمه دف سبک است، دو کمه کمی سنگین تر است، اما فشاری که چرم به آنها وارد می کند خم نمی شود. دفهایی که امروزه با نام چهل کمه شناخته می شوند وارد بازار شده اند، این مدل بسیار زیباست، پیشنهاد میشود آن را نخرید چون خیلی سنگین است.

به نوع پوست توجه کنید: دو نوع پوست طبیعی و مصنوعی در بازار وجود دارد. پوست طبیعی از پوست خشک شده حیوانات تهیه می شود و صدایی بهتر از مصنوعی تولید می کند. اما توصیه می شود در صورتی که دمای محل زندگی شما بسیار گرم یا بسیار سرد است از خرید پوست طبیعی خودداری کنید.

زیرا اگر دمای پوست بالاتر از حد معینی باشد باعث فشار بیش از حد به پوست می شود. در نتیجه یا پاره می‌شود یا باعث می‌شود انعطاف‌پذیری آن کمتر شود. همچنین اگر پوست بیش از حد سرد یا خیس شود، پوست آویزان می شود و صدای جیرجیر می دهد.

پوست های مصنوعی دف سبک و پوست های طبیعی دفی سنگین تر و بسته به نوع پوست و نگه داری آن سنگین تر یا دف سبک تر میشوند.

نوع ساز: اگر به دنبال ساز اصیل و خوش صدا هستید، نگاهی به سازهای استاد حبیبی بیاندازید، این مدل و مدل هایی که نزدیک ترین صدا را به سازهای اصلی دارند، بر پایه رنگ شامل سفید، آفتابی، الیت و سفید. مشکی کیفیت آنها را می توان به ترتیب رنگ از سفید که بالاترین نوع است تعیین کرد.

قیمت دف: قیمت انواع دف ها بسته به کاربرد شما متفاوت است. اگر مبتدی هستید و می خواهید شروع به کار کنید دف 80000 – 200000 تومان برای شما مناسب است، اگر حرفه ای هستید مارک های مختلف تا سقف 2 میلیون تومان وجود دارد.

دف سبک
دف سبک

چرا باید دف های ایران پرکاشن را انتخاب کنیم؟

دفهای ایران پرکاشن می توانند از هر نظر پاسخگوی نیاز نوازندگان بزرگوار شما باشند. اگر دف نواز هستید حتما دف های زیادی خریده و تست کرده اید. اما قول می دهیم که دف سبک ایران پرکاشن با هر محصولی که در گذشته دیده اید متفاوت است.

زیرا هدف نهایی ایران پرکاشن ارائه بهترین سازهای کوبه ای به شما نوازندگان گرامی است و ما اینجا هستیم تا به شما نوازندگان گرانقدر بهترین ساز دف موجود در بازار را با بهترین قیمت ارائه دهیم.

اگر قصد خرید دف سبک را دارید به شما مژده می دهیم که تمام دفهای ایران پرکاشن فوق العاده سبک هستند و در دراز مدت هیچ فشاری به دست و بازوهای شما وارد نمی کنند. دف سبک ایران پرکاشن از سبک ترین کمان موجود در بازار، یک تکه چوب روسی است.

آیا صدای دف برای شما مهم است؟ ما تضمین می کنیم

در کنار کیفیت عالی دف سبک ایران پرکاشن، هر محصولی از نظر صدا و کیفیت توسط دف نوازان حرفه ای تست می شود و مطمئن باشید بهترین صدای ممکن را از ساز خود خواهید گرفت.

ضمانت ایران پرکاشن این است که در صورت افت کیفیت صدا یا اجرا در دفهای ما به مدت یک سال، ساز شما را با ساز جدید جایگزین می کنیم.

بهترین برند دف ایران کدام است؟

ایران پرکاشن بهترین دف های موجود در بازار را به شما عرضه میکند. این دف به دلیل فوق سبک بودن کمانه و داشتن پوست کالک کره ای، موجب ایجاد یک دف بسیار سبک و خوش صدا برای شما میشود. با خرید دف از ایران پرکاشن، تجربه خرید یک دف بسیار سبک و خوش صدا را داشته باشید و اگر برای خرید دف با کیفیت نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید میتوانید از طریق واتساپ با کارشناسان ایران پرکاشن در ارنباط باشید.

مقالات مرتبط