مقالات ساز دف

از کجا دف بخریم؟

دف از کجا بخریم، خرید دف

خرید دف

دف یک ساز کوبه ای باستانی است که در اکثر موسیقی های سنتی، محلی و حتی پاپ استفاده می شود. انتخاب بهترین دف و خرید دف از یک برند خوب مهم ترین نکته ای است که برای داشتن صدایی شفاف و با کیفیت باید در نظر بگیرید.

راهنمای خرید دف خوب

مانند هر ساز دیگری برای خرید دف باید به نکاتی توجه کرد. ساز دف باید نسبت به سایر سازها حساسیت بیشتری برای انتخاب داشته باشد، زیرا کیفیت پوسته و دوام زبانه نقش مهمی در صدای خروجی خواهد داشت. در زیر در مورد راهنمای خرید دف خوب صحبت خواهیم کرد و اجزا و نکاتی را که باید به آنها توجه کنید معرفی می کنیم.

اندازه و وزن

اولین چیزی که در هنگام خرید دف خوب باید در نظر گرفت اندازه و وزن مناسب آن است. این اندازه و وزن برای هر فردی که باید متناسب با قدرت بدنی و اندازه دستان نوازنده باشد متفاوت خواهد بود.

دف در سایزهای کوچک، متوسط ​​و بزرگ ساخته می شود. اندازه کوچک دف به گونه ای طراحی شده است که کودکان از سنین پایین می توانند دف را با دستان کوچک خود یاد بگیرند.

وزن دف نیز به مواد به کار رفته در آن بستگی دارد. از عرض و ضخامت کلاف گرفته تا نوع چوب و گل میخ ها، اینها بر وزن نهایی تاثیر می گذارند. مبتدیان برای یادگیری دف، بهتر است با یک طوق باریک (عرض کمتر کلاف) شروع کنید. با این حال، افراد قوی ممکن است برای به دست آوردن کنترل لازم بر روی این ساز، دف سنگین تری (طوق پهن) را انتخاب کنند و در قسمت های بعدی از دف سبک استفاده کنند.

چوب، حلقه و گل میخ

قسمت یا کلاف چوبی باید صاف و بدون ارتفاع باشد و به شکل دایره طراحی شده باشد و به طور یکنواخت روی پوست کشیده شود تا عالی به نظر برسد.

چوب کمانه شستی برای قرار دادن انگشت شست دارد، بنابراین بهتر می توانید دف را در دست بگیرید و کنترل کنید. این شستی باید با زاویه مناسب بریده شود و نباید باعث تماس انگشت با پوست شود. کمانه ها دو حالت دارند:

  • کمان یک کمه: از چوب به قطر 1.5 سانتی متر ساخته شده است. دو سر چوب به یکدیگر متصل شده و دایره ای را تشکیل می دهند. این نوع کمان در اثر فشار پوست کمتر خم می شود و از نظر وزن سبکتر از نوع بعدی است.
  • کمان دو کمه: از دو چوب به قطر حدود نیم سانتی متر به هم فشرده ساخته می شود. این نوع کمان نسبت به سایر کمان ها وزن بیشتری دارد اما در برابر فشار پوست مقاومت بیشتری دارد.

برای مهار و نگه داشتن پوست پشت، پوست را با میخ های سر صاف به ضخامت 1.5 سانتی متر که «گل میخ» می گویند ثابت می کنند. این کار دف را نیز زیبا خواهد کرد. نکته مهم در اینجا این است که گل میخ سبک است و دف را سنگین نمی کند. چون سراسر رینگ است.

دف از کجا بخریم، خرید دف

دف از کجا بخریم، خرید دف

نوع پوست

نوع پوست بسیار مهم است. دو نوع پوست طبیعی و مصنوعی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

  • پوست طبیعی: این نوع از پوست حیوانات تهیه می شود که در فصل بهار بهتر است. صدای عالی و قیمت بالاتر از ویژگی های این نوع پوست است. آنها گزینه خوبی برای مبتدیان نیستند زیرا نگهداری آنها به دقت بالایی نیاز دارد. نکته مهم در مورد این نوع پوست این است که آنها باید با توجه به محل زندگی شما انتخاب شوند، زیرا به دما و شرایط آب و هوایی حساس هستند. زیرا منقبض و منبسط می شود و صدای ساز کاملا متفاوت خواهد بود.
  • پوست مصنوعی یا طلق: این نوع مصنوعی است و اغلب برای طرح های خورشیدی، پوست، الیت و … با ضخامت های مختلف استفاده می شود. یکی از بهترین برندهایی که این نوع پوست را تولید می کند رمو است. این نوع پوست بادوام است و در شرایط آب و هوایی مختلف تغییر نمی کند. در خرید این نوع دف باید به این نکته توجه کنید که سطح صاف و صیقلی مانند درام که کیفیت صدای خوبی ندارد نداشته باشد.

کشش پوست روی کمانه نباید خیلی سفت و شل باشد. پوستی که خیلی سفت است حساسیت آن را افزایش می دهد و شل بودن باعث افت صدا و شل شدن آن می شود، به اصطلاح می گویند دف صدای «دبه» می دهد.

چرا باید دف های ایران پرکاشن را انتخاب کنیم؟

دف های ایران پرکاشن می توانند از هر نظر پاسخگوی نیاز شما نوازندگان بزرگوار باشند. اگر دف نواز هستید حتما دف های زیادی خریده و تست کرده اید. اما قول می دهیم که دف های ایران پرکاشن با هر محصولی که در گذشته دیده اید متفاوت است. ما اینجا هستیم تا به شما نوازندگان گرانقدر بهترین ساز دف موجود در بازار را با بهترین قیمت ارائه دهیم.

اگر قصد خرید دف سبک را دارید به شما مژده می دهیم که تمام دفهای ایران پرکاشن فوق العاده سبک هستند و در دراز مدت هیچ فشاری به دست و بازوهای شما وارد نمی کنند. فوق سبک بودن دف های ایران پرکاشن به این دلیل است که سبک ترین کمانه بازار یعنی کمانه ی تکه ای چوب روسی می باشد.

برای خرید دف مناسب با سطح نوازندگی و نیاز خود، با کارشناسان فروش ایران پرکاشن در واتساپ در ارتباط باشید تا از خرید دف، مطمئن باشید و یک خرید عالی را تجربه کنید.

آیا صدای دف برای شما مهم است؟

در کنار کیفیت عالی دف های ایران پرکاشن، هر محصولی از نظر صدا و کیفیت توسط دف نوازان حرفه ای تست می شود و مطمئن باشید بهترین صدای ممکن را از ساز خود خواهید گرفت. ضمانت ایران پرکاشن این است که در صورت افت کیفیت صدا یا اجرا در دفهای ما به مدت یک سال، ساز شما را با ساز جدید جایگزین می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =